Fundacja Dobro Dobrem Wraca jest organizacją pozarządową i apolityczną. 

Misja czyli kilka słów o tym co chcemy robić:

Wiedząc jak ważnym elementem życia osoby niepełnosprawnej jest rehabilitacja i jak znaczący ma wpływ na codzienne życie chcemy otworzyć Centrum Intensywnej Rehabilitacji KONICZYNKA-GDYNIA, w którym rehabilitacja odbywać się będzie w systemie turnusowym. 

Zależy nam na jakości rehabilitacji a nie na „hurtowej” ilości Pacjentów. Jakość ma nas wyróżniać.

Pragniemy aby w Centrum Intensywnej Rehabilitacji KONICZYNKA-GDYNIA była nie tylko fizjo i fizykoterapia ale również opieka logopedyczna, warsztaty terapii zajęciowej, terapia ręki, terapia manualna i nasze marzenie (jedno z wielu) komora hiperbaryczna. Terapia tlenem to nie tylko terapia „odmładzająca” ale przede wszystkim pobudzanie mózgu do pracy poprzez dostarczenie czystego tlenu do organizmu a w przypadku schorzeń np. neurologicznych ma zbawienny wpływ.

 

Znajdujemy się w miejscu, w którym jest dużo Seniorów – starszych, samotnych ludzi – mamy nadzieję, że uda nam się ich włączyć w nasze projekty, w których np. na warsztatach terapii zajęciowej będą ozdabiać chusteczniki, serwetniki, zakładki do książek itp. a później będą te prace wystawiane na aukcjach charytatywnych a dochód z aukcji przeznaczony będzie na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

W naszych planach jest pomysł stworzenia ogrzewalni dla osób bezdomnych.

Wielu powie, że są oni sobie sami winni, że gdyby np. nie pili nie znaleźliby się na ulicy. W wielu przypadkach jest to prawda, ale … bezdomność ma też drugie oblicze – gdzie przez chorobę osoby stają się bezdomne. Renta socjalna jaką otrzymywali wystarczała (lub nie) na leki i jedzenie i nie było już pieniędzy na opłaty.

Jednak na dzień dzisiejszy priorytetem jest Centrum Intensywnej Rehabilitacji KONICZYNKA-GDYNIA.

Pomysł:

Pomysł w naszych głowach i zarazem w sercach zrodził się kilka lat temu i dojrzewał stopniowo. Nie chcieliśmy nic robić szybko i pochopnie.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że musi być to decyzja przemyślana dogłębnie ponieważ stanie się to częścią naszego życia.

Bodźcem, który wszystko zapoczątkował była choroba Syna. To On od zawsze dodawał sił, to On mobilizował do działania, to Jego codzienna walka o sprawność uświadomiła mi, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Co jeszcze sprawiło, że decyzja o powołaniu Fundacji Dobro Dobrem Wraca oraz Centrum Intensywnej Rehabilitacji Koniczynka?

DOBRZY LUDZIE!!!

Osoby o wielkich sercach, które wspierali nasze zmagania, które pomagały i wspierały leczenie i rehabilitacje Filipa, osoby które trzymały i do dnia dzisiejszego trzymają kciuki, którzy do dnia dzisiejszego przesyłają ciepłe maile i życzą jak najlepiej.

Uważamy, że dług wdzięczności jaki mamy jest przeogromny dlatego też Fundacja Dobro Dobrem Wraca została powołana aby podziękować WSZYSTKIM DARCZYŃCOM I PRZYJACIOŁOM – to na Waszą Cześć i Chwałę Ona powstała, bo Wasze okazane nam dobro skłoniło nas do podjęcia takiej właśnie decyzji.

Jak można pomóc
Wpłacając dowolną kwotę na konto:
Fundacja Dobro Dobrem Wraca
ul. Baśniowa 6, 80-180 Gdańsk
Bank PKO BP
41 1020 4900 0000 8002 3106 0124
w tytule przelewu prosimy wpisać:
DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE
Kod BIC (Swift) BPKOPLPW
Kod kraju PL
Lub www.pomagam.pl/fddw

  1. Można przekazać dary rzeczowe, które Fundacja wystawiać będzie na aukcje charytatywne i w ten sposób pozyskiwać środki na remont i modernizację Centrum Intensywnej Rehabilitacji KONICZYNKA - GDYNIA.
  2. Można przekazać materiały i drobny sprzęt niezbędny do remontu.
  3. Możesz pomóc Fundacji przychodząc i pomagając w remoncie.

Zobacz też nasze strony na facebooku

Dane teleadresowe
Biuro Fundacji DOBRO DOBREM WRACA
mieści się w Gdyni (80-180),
ul. Chwarznieńska 136-138
tel. 58 71 61 350
czynne od poniedziałku do piątku 9-14

nr konta BNP PARIBAS
19 1750 0012 0000 0000 4102 7754

KRS 0000716398
NIP 583 328 44 03
REGON 369378971