Razem możemy więcej!


Zwracamy się z prośbą o poświęcenie swojego cennego czasu na zapoznanie się z naszą prośbą. 10minut – to czas o jaki prosimy.

SALA DOMINIKI czyli Sala Doświadczania Świata:

W tym miejscu chcemy napisać kilka słów o pomyśle na tą salę terapeutyczną. Dominika nigdy nie była naszą Podopieczną jednak los nasz i Jej Rodziców splótł się w bardzo smutnych okolicznościach. W wieku 5-ciu lat u Dominiki zdiagnozowano tętniaka. Walka Rodziców oraz Lekarzy trwała 6 lat.  W Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie była przeprowadzona 4 operacja mająca na celu „zamknięcie” tętniaka niestety 9 listopada 2018 r. Dominika przegrała. 

Ostatni obrazek, jaki narysowała  nosił tytuł „Jak wygląda szczęście” wg Dominiki szczęście to Rodzice i Siostra w czterolistnej koniczynce a wokół niej koleżanki i koledzy. Właśnie ten obrazek spowodował, że nasze drogi się skrzyżowały bo logo naszego Centrum Intensywnej Rehabilitacji Koniczynka-Gdynia to właśnie czterolistna koniczynka 

Rodzice mimo tak ogromnej straty chcieli, aby śmierć Dominiki przyniosła innym coś dobrego. Dlatego podjęli decyzję o wybraniu fundacji, która zajmuję się dziećmi i przekazaniu jej pieniędzy na rehabilitację Podopiecznych. 

Poprosili uczestników pogrzebu, aby nie kupowali kwiatów i zniczy a przekazali te pieniądze na naszą Fundację. Rodzice dziękowali że jesteśmy, że wiedzą jak ważną rzecz robimy, że musimy działać dalej, że Dominika też na pewno tego by chciała - mieliśmy poczucie że wypełniamy Jej ostatnią wolę. Z zebranych środków finansowych  ogłosiliśmy konkurs : "SZCZĘŚLIWATRZYNASTKA DOMINIKI” W ten sposób trzynaście osób niepełnosprawnych miało tygodniowy turnus rehabilitacyjny.

Jednak to nie koniec – w naszym Ośrodku jest sala bez okien tzw ciemna. Nie mieliśmy pomysłu co z nią zrobić, było kilka pomysłów jednak żaden nie przetrwał. Po opisanych wyżej doświadczeniach doszliśmy do wniosku, że jest to idealne pomieszczenie do Sali Doświadczania Świata. Dominika była dzieckiem i dla dzieci coś zrobimy. Niech pamięć o tej małejDziewczynce, która robiła coś dla innych będzie ciągle żywa!

9 listopada mija pierwsza rocznica śmierci Dominiki – pomóż nam wyposażyć SALĘ DOMINIKI i uczcić Jej pamięć. 

https://pomagam.pl/saladominiki?fbclid=IwAR0JNJQoTh8QPUsObGw2TDoWrEMwgJr6rcdDcw22A8fykr1-t0GSOAhTL5M